Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Emlékpályázat - 2018

Király Réka 9. A és Botrágyi Dávid 12. A osztályos tanulóink részt vettek a Debreceni Egyetem által szervezett Dr. Kónya Józsefné Emlékpályázaton. A Magyar Kémikusok Egyesületének Hajdú-Bihar megyei Szervezete és Debrecen Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Oktatási Osztály által meghirdetett pályázatra, Hajdú-Bihar megyei általános és középiskolák tanulói, kémiai tárgyú dolgozatok megírásával pályázhattak. Király Réka "A Rádiumlányok elfeledett története" (Téma: Egy tudós, kutató, feltaláló vagy tanár életpályájának bemutatása, aki a kémia valamely területén kimagasló eredményeket ért el.), Botrágyi Dávid pedig "A Coca-Cola titokzatos története" című munkájával pályázott. Mindkét diákunk felkészítő szaktanára Erdőháti Erzsébet biológia-kémia szakos tanárnő volt. Gratulálunk a diákoknak és köszönjük kolléganőnk áldozatos munkáját, melynek köszönhetően iskolánk diákjai sikeresen szerepelnek ezen a pályázaton is, ráadásul nem is először.

Az EURO Baptista Gimnázium tantestületének fontos, hogy diákjaink olyan szerteágazó tudásra tegyenek szert, mellyel a mindennapi életükben is könnyen boldogulhatnak. Ennek része a különböző versenyeken indulás és részvétel.