„…és vállalkozz nagy tettekre…”
„…attempt great things…”
Pótfelvételi tájékoztató 2025/2026
Az EURO több mint 20 éve működik, alapította az EURO Gazdasági és Informatikai Szakképzési Alapítvány. Az iskola fenntartója 2013. szeptember 1-től a Baptista Szeretetszolgálat.
Az intézményben a közismereti tárgyak magas szintű elsajátíttatása mellett kiemelt szerepet kap a nyelvoktatás, melyet az egyes tanulók képességeihez igazítunk. Angol és német nyelvet oktatunk.
A diákoknak angol és német nyelvű akkreditált ECL nyelvvizsga megszerzésére is lehetőségük van az iskolában. (A nyelvvizsgarendszer hivatalos honlapja a www.ecl.hu)
Nemcsak az idegen nyelvek, hanem az informatika oktatására is nagy hangsúlyt fektetünk.
Az intézményben a gyerekek felkészülhetnek az európai számítógép-használói vizsgára, az ICDL-re.
A program során a hallgatók az elméleti tananyagot és a vizsgafeladatokat online érhetik el, míg a gyakorlatok az akadémia követelményeinek megfelelő CISCO laborban folynak. A képzés az iskola diákjainak ingyenes, beépül a szakmai informatika órák anyagába. Az érdeklődők számára megfelelő létszám esetén tanfolyamokat is szervezünk.
A Deutsche Telekom IT Solutions Magyarország egyik legnagyobb infokommunikációs munkaadója több éve szoros kapcsolatot ápol oktatási intézményünkkel. Az együttműködés új elemeként a vállalat elindította a „Start” elnevezésű programját, melynek célja az informatikai oktatást végző középiskolák támogatása a szaktudással rendelkező munkaerő-utánpótlás biztosítása érdekében.
Az informatikai képzéseinket segíti az DT-ITS-sel való együttműködés, így a diákok népszerű és piacképes szakma elsajátításával növelhetik elhelyezkedési esélyeiket. Sikeres vizsga esetén emelt szintű szakmai képzettséget és nemzetközi minősítéseket szerezhetnek, majd a felvételi interjút követően valós karrierlehetőség várja őket a DT-ITS-nél.
2020 februárjában együttműködési megállapodást kötöttünk a Nemzeti Közszolgálati Egyetemmel. Bekapcsolódtunk az Egyetem Ludovika Partneriskola Programjába, melynek köszönhetően tanulóink részt vehetnek az egyetemi rendezvényeken. Az Egyetem várja a továbbtanulni szándékozó közszolgálaton végzett diákjainkat.
A 2012/2013. tanévtől iskolánkban egyénre szabott mérési és fejlesztési rendszer működik.
A mérések során feltérképezzük az önálló tanuláshoz, ismeretszerzéshez szükséges képességek meglétét (írás, olvasás, szövegértés, emlékezet, figyelem, elemi számolás, tanulási képesség). Az eredmények ismeretében tanulói profilt készítünk, ami az egyéni fejlesztési terv alapja. A fejlesztések során törekszünk a készségek, képességek optimális szintjének elérésére.
A mérési és fejlesztési rendszerünk lényege, hogy minden gyermeknél a hétköznapi boldoguláshoz szükséges alapvető képességeket mérjük, és a továbbiakban egyénre szabottan fejlesszük. Célunk, hogy tanulóink elérjék képességeik maximumát. A rendszer várható eredménye, hogy minimálisra csökken a lemaradók száma, javul a tanulmányi eredményük, és sikereik eredményeképpen a gyermekek jobban érzik magukat az iskolában. Szakértői vélemény alapján és iskolatípustól függően fogadunk sajátos nevelési igényű és beilleszkedési, tanulási, magatartási zavarral küzdő tanulókat is. Az iskolánkban végzett diákok az eredményes érettségi vizsga után felkészülten folytatják tanulmányaikat a felsőoktatásban, illetve érettségi utáni képzésben, lehetőség szerint akár intézményen belül is.
A szalagtűző ünnepségünkön a maturandusok minden évben szalagot kapnak. A nagyszabású eseményen tradíció a végzős osztályok produkcióin kívül a tanárok és a diákok közös tánca.
A Cipősdoboz akció keretében minden év decemberében megtelik az EURO aulája. Az iskolában cipősdobozt állítunk össze ajándékként diákjainknak, csatlakozva az iskola fenntartója, a Baptista Szeretetszolgálat országos adománygyűjtési akciójához, melynek fővédnöke Dr. Szilágyi Béla.
Elsősavatásaink is jó hangulatban telnek minden alkalommal. Játékos, sport- és ügyességi feladatokkal, sorversenyekkel, eskütétellel: „EURO-s diákként fogadom, hogy teljes szívemmel és lelkemmel iskolánknak hűséges és oszlopos diákja leszek…Tanáraimnak és diáktársaimnak a tiszteletet megadom, így leszek teljes értékű EURO-s diák.”
Rendészet és közszolgálat ágazati képzés:
Közszolgálati technikus (5 0413 18 01)
Elsajátítja az alapvető rendészeti, a magánbiztonsági, valamint a közigazgatás vonatkozó legfontosabb szabályait.
Pszichológiai és szociológiai ismeretek segítségével határozottan és magabiztosan kommunikálva, munkatársaival és az állampolgárokkal együttműködve végzi feladatait.
Személyesen eljárva írásban, telefonon vagy elektronikus kommunikációs csatornákon fogadja az ügyfelek megkereséseit. Jogkörében eljárva felvilágosítást, tájékoztatást nyújt az elektronikus szolgáltatásokkal vagy a hatósági eljárásokkal kapcsolatosan.
Ügyeket kezel, eljárási jogkörében meghatározott eljárásokat folytat le a személyiségi jogok, adatvédelmi és információszabadságra vonatkozó szabályok adta keretek között.
Gépírás, szövegszerkesztés tudás birtokában adminisztratív és dokumentációs feladatokat lát el.
Ügyviteli feladatainak ellátása körében iratokat kezel papír alapon és elektronikus formában.
A diákok az elméleti, intézkedéstaktikai és önvédelmi ismereteket olyan oktatóktól tanulják, akik több évtizedes rendészeti kiképzői tapasztalattal rendelkeznek. Debrecenben egyedülálló módon iskolánkban van lehetőség ezen ismeretek tanórai elsajátítására.
Informatikai rendszer– és alkalmazás–üzemeltető technikus (5 0612 12 02)
Informatikai, illetve hálózati ismeretei birtokában, csapatban és önállóan dolgozva kis- és közepes méretű hálózatok tervezésében, telepítésében és üzemeltetésében vesz részt.
Együttműködik a rendszerszervezőkkel, szoftverfejlesztőkkel. Informatikai hálózati eszközök, különböző operációs rendszerű szerverek és munkaállomások, alkalmazások összehangolt működését és frissítését biztosítja. Segítséget nyújt az alkalmazások használatában, alkalmazás üzemeltetési feladatokat lát el.
Informatikai biztonsági eszközöket, tűzfalakat, vírusvédelmi szoftvereket telepít és konfigurál, virtualizált kiszolgálói környezetet üzemeltet.
Programozási alapismeretek birtokában, alkalmazói, illetve webes feladatokat old meg, webes kiszolgálói rendszert üzemeltet, adatbázisokat kezel.
Oktatási szakasszisztens (5 0188 25 01) képzés
Óvodai nevelő (5 0188 25 02) képzés
Az óvodában, általános iskolában, középiskolában, gyermekotthonban, lakásotthonban, pedagógiai szakszolgálat és egyéb gyermekjóléti és gyermekvédelmi intézményben foglalkoztatott személy, aki felsőfokú végzettségű szakember irányítása mellett végzi szakirányú munkáját. Közreműködik a csoportfoglalkozásokon, tanórai és tanórán kívüli, intézményen kívüli programokon, foglalkozások előkészítésében, szervezésében és lebonyolításában. Ellátja az egyes nevelési, oktatást segítő, fejlesztési, adminisztrációs feladatokat. Felügyeli, kíséri a tanulókat vagy csoportokat. Együttműködő a gyermekek gondozásában, nevelésében, oktatásában és fejlesztésében, dokumentál. Gyermekszeretet, jó együttműködési és kommunikációs készség, empátia és tolerancia jellemzi.
Az angol nyelv és kultúra iránt érdeklődő, jó nyelvérzékű tanulóknak ajánljuk. A képzés kezdő szintről is indul.
-Oktatási szakasszisztens (5 0188 25 01) képzés
-Óvodai nevelő (5 0188 25 02) képzés
- idegen nyelv: angol vagy német
- ágazathoz kapcsolódó tantárgyak:
- informatika ágazat: fizika
- rendészet és közszolgálat ágazat: biológia
- oktatás ágazat: biológia, földrajz
érettségi vizsga a 12. és 13. évfolyam végén
Felnőttoktatás
2 évfolyamos, kizárólag érettségire felkészítő technikumi osztály és 4 évfolyamos gimnáziumi osztály
idegen nyelv: angol vagy német
tandíjmentes képzés
esti vagy nappali munkarend
a tanulmányi idő előképzettségtől függően változhat
A képzés előnyei:
Tanulás munka mellett
Diákigazolvány
Továbbtanulási lehetőség
Nyelvvizsga letételének lehetősége
Könnyen megközelíthető helyszín
Érettségi utáni szakképzés keretein belül megszerezhető szakképesítések:
Közszolgálati technikus (5 0413 18 01)
Informatikai rendszer– és alkalmazás–üzemeltető technikus (5 0612 12 02)
Oktatási szakasszisztens (5 0188 25 01)
Óvodai nevelő (5 0188 25 02)
A 2024/2025-ös tanévben is meghirdetjük versenyeinket Hajdú-Bihar vármegye 7. és 8. osztályos diákjai számára.
„Itt az alkalom, megmutathatod nekünk és a vármegye többi tanulójának, hogy mit tudsz! Legyél részese játékos, izgalmas vetélkedőinknek! Ismerd meg iskolánkat,
tanárainkat, töltsük el együtt hasznosan, vidáman az időt!”
3 fős csapatok jelentkezését várjuk.
Időpont: 2024. november 13. szerda – 13:00
3 fős csapatok jelentkezését várjuk.
Időpont: 2024. november 14. csütörtök – 13:00
EURO Baptista Két Tanítási Nyelvű Gimnázium és Technikum,
4031 Debrecen, Angyalföld tér 7.
Jelentkezés: mindkét versenyünkre 2024. november 11.
hétfőig, az euro@baptistaoktatas.hu címen név, iskola, osztály, elérhetőség, csapatnév megadásával.
Nevezési díj nincs.
Szeretettel várjuk a versenyzőket és kísérőiket!
A felvételi kérelmek elbírálásakor kizárólag a tanulmányi eredményeket vesszük figyelembe. A felvételi rangsor a 7. osztály év végi és a 8. osztály első félévi jegyei alapján készül (matematika, fizika, magyar nyelv és irodalom, történelem, idegen nyelv tantárgyak alapján).
A 2011. évi CXC. törvény 56.§ (1) bekezdésében meghatározott tanulók esetében azokat a tantárgyakat vesszük figyelembe, amelyekből a tanuló érdemjeggyel rendelkezik.
Fontos időpontok
Jelentkezési lapok beérkezése a középiskolákba:
2025. február 20.
Ideiglenes felvételi jegyzék:
2025. március 21.
Végleges felvételi jegyzék:
2025. április 28.
A tanulók kiértesítése:
2025. május 05.
2024. október 18. (péntek) 900-1600
2024. november 8. (péntek) 900-1600
4031 Debrecen, Angyalföld tér 7.
Telefon: 52/423-472 (munkanapokon 8-16 óra között)
E-mail: euro@baptistaoktatas.hu
euro.baptistaoktatas.hu
Igazgató: Novákné Kónya Zita
+36 20/978-6335
Igazgatóhelyettesek:
Balogh Marianna: +36 20/529-0922
Rakovits Árpád: +36 20/519-9775