Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Szuperszámítógép központ

Eurosok a szuperszámítógép központban

Iskolánk informatika szakos tanulói, megtámogatva néhány érdeklődő diákkal, látogatást tettek a Debreceni Egyetem szuperszámítógép központjában. A látogatást előzetes felkészülés előzte meg, hogy értő és kíváncsi kérdéseinkkel tudjuk elhalmozni a vendéglátónkat, aki mindenre kiterjedő részletes előadást és szakmailag kielégítő válaszokat adott a több, mint egy órás vezetés során. Betekintést nyertünk a szerverterembe, megnéztük a szalagos háttértárakat és a több száz processzorral és terabájt memóriával rendelkező számítógép-szörnyet.  Fantasztikus, hogy futott rajta a passziánsz…! :)

Megnéztük a számítógép központ gépészeti rendszerét, beindítottuk a vészhelyzetben működésbe lépő, hajómotorral működő és óránként 2000 liter gázolajat fogyasztó aggregátort, ami szükség esetén árammal látja el a teljes rendszert, majd a vészjelző sziréna fülsiketítő hangja miatt sietve távoztunk :)

GALÉRIA