Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A Föld napja 2016

2016. április 22-én a Föld napja alkalmából vetélkedőt szerveztünk diákjainknak. Egészséges ételek készítése, megújuló energia felhasználása melletti érvelő fogalmazás írása, természetfotó-pályázat, virágültetés a díszudvaron, környezetvédelmi totó kitöltése – ezek mind-mind színesítették a napot. A vetélkedő zárásaként a tornateremben meghallgattuk a Vigyázz a madárra című dalt Kozma Tímea, Molnár Dzsenifer 10. B, Klémán Patrik 9. KNy osztályos tanulók és Berettyán Zoltán előadásában. Ezután minden osztály képviselője elszavalt egy természeti témájú verset, a 9. A osztályból Háló Roland saját versével örvendeztetett meg minket.

A pusztítás elleni harcból lassan elvész az értelem,
Így hát elmondom én is a szemléletem,
A szívembe eme szavakat most ékelem,
Természet mi is ez a szó maga,
Életközösség, a földi élet dala,
Enélkül létünk hamar semmis lesz,
Nézzétek hát a pusztítást, mit ember tesz,
Gyárak működnek, kipufogók szennyeznek,
Attól, ami jöhet, most még nem rettegnek,
Kisemmizzük a földünket teljesen végleg,
Helyet adok a fejemben egy szebb jövőképnek,
Meg kell találnunk az utat, hogy ne paraziták legyünk,
De ahhoz ne csak a bolygónk értünk, hanem érte mi is tegyünk

Ha ez így megy tovább mond!!!!
Mi lesz az erdőinkkel?
MI LESZ VELÜNK??!!!
Mi lesz a tengerekkel?
MI LESZ VELÜNK??!!!
Mi lesz a napfénnyel?
MI LESZ VELÜNK??!!!
Lassan lélegzetünk sincs,
MI LESZ VELÜNK??!!!
Megsemmisítünk mindent!
MI LESZ VELÜNK??!!!
Csak ennyit kérdezek: mi lesz így velünk?!

Háló Roland, 9. A